5 zalet mebli drewnianych

16 czerwca 2021 by Jeden komentarz

Nie ma przestrzeni domowej, do której nie pasowałaby ciepło, bogactwo, komfort i finezja, jakie oferują drewniane meble. Stoły, krzesła, ramy łóżek, półki, komody, szafki, a nawet ozdoby – ilości zastosowań drewna i jego niezrównanych zalet nie można przecenić.

  1. Siła i trwałość
  2. Zmysł i zapach
  3. Zrównoważony rozwój i ekologia
  4. Różnorodność
  5. Wszechstronność

Wprowadzenie drewnianych elementów do aranżacji przestrzeni może zmienić nastrój pomieszczenia lub całego domu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Solidne meble dębowe lub z wiązu są w stanie wytworzyć domową, przyjazną atmosferę. Przywiązanie ludzi do tego materiału z pewnością wynika też z tradycji i faktu, że drewno używane było przez naszych przodków przez tysiąclecia jako podstawowy budulec.

Jest wiele powodów, dla których wybór mebli drewnianych to wybór najlepszy. Oto niektóre z nich.

Siła i trwałość

Drewno jest trwałym, wytrzymałym materiałem i jest idealnym wyborem dla każdego, kto poszukuje mebli na lata, a nawet na dekady. Dobrze wykonane drewniane łóżko lub biurko ma wrodzoną stabilność i niezawodność. Drewniane meble oferują też doskonały stosunek jakości do ceny, a solidnie wykonane, zadbane meble mogą zachować swoją wartość przez lata.

Zmysł i zapach

Drewno dodaje godności i uroku każdemu pomieszczeniu. Dotyczy to zarówno jaśniejszych, jak i ciemniejszych odcieni tego materiału. Drewniane meble dają też poczucie łączności z naturą, co jest szczególnie ważne w dużych miastach, gdzie tej łączności brakuje. Szerokie spektrum kolorów i fascynujące wzory słojów i włókien natychmiastowo przyniosą ciepło do sterylnego otoczenia.

Zrównoważony rozwój i ekologia

Drewno pozyskiwane w sposób odpowiedzialny i certyfikowany stanowi ekologiczną metodę wyposażenia domu. Jest to jedyny prawdziwie odnawialny materiał budowlany, ścięte drzewa można bowiem uzupełniać nowym nasadzeniem. Co więcej, ślad węglowy wynikający z produkcji i przetwarzania produktów z drewna jest drastycznie niższy niż w przypadku innych materiałów budowlanych.

Różnorodność

Szeroka gama kolorów i odcieni drewna oznacza dużą różnorodność stylu i wyglądu. Nie wspominając o subtelnych, ale zauważalnych różnicach między ziarnami i teksturą różnych gatunków drewna oraz wyjątkowych projektach wyspecjalizowanych rzemieślników.

Wszechstronność

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, drewno wygląda dobrze w prawie każdym otoczeniu. Drewniane meble mogą być częścią każdego projektu, zarówno nowoczesnego, jak i rustykalnego, a różne gatunki będą się ze sobą gustownie komponować w jednym pomieszczeniu. Możesz rozważyć dębinę do dużego stołu w jadalni, a sosnę do komody: tak czy inaczej, te drewniane odcienie zapewnią jednolity wdzięk każdemu domowi.

One Reply to “5 zalet mebli drewnianych”

  1. Julian pisze:

    Jak meble, to tylko drewniane. Można kupić interesujące i zabytkowe antyki.

Leave a Comment