Domy z bali: czy warto na nie postawić?

14 czerwca 2021 by Jeden komentarz

Mają wielu zwolenników, a moda na nie trwa w najlepsze. Domy z bali to ważny element wiejskiego krajobrazu, z rozwiązań takich korzysta się też coraz chętniej w miejscowościach wypoczynkowych oraz w dzielnicach podmiejskich. Czy warto na nie postawić?

Domy drewniane to wiele korzyści. Piękny wygląd oraz ekologiczny materiał to podstawa, którą doceniło wiele osób. Wielkim walorem takich domów jest też fakt, iż drewno jest materiałem dość trwałym, a zbudowany z niego dom może nam służyć przez dekady. W domach z drewna panuje przyjazna atmosfera oraz mikroklimat, który z pewnością docenią wszystkie te osoby, które stawiają na zdrowy styl życia. Domy z bali to również świetna izolacja termiczna, dzięki czemu och ogrzewanie zimą staje się łatwiejsze, z kolei latem można się w takim domu schować przed upałem. Dom taki jest lekki, stylowy, a jego budowa nie trwa zbyt długo.

Pościel i dywan do sypialni

Niestety, jak wszystkie rozwiązania, tak i domy drewniane mają swe słabe strony. Stawiając na taki dom, warto pamiętać, iż domy takie nie wszędzie pasują. W mieście lub w dzielnicy, w której dominują murowane wille, taki pomysł raczej się nie sprawdzi. Warto też pamiętać, że dom, który ma nam służyć przez lata, musi powstać z drewna wysokiej jakości. Co to oznacza? Większe koszty na materiały budowlane. Mimo to domy z bali są w Polsce coraz chętniej stawiane, a w krajobrazie wielu miejscowości zajmują już bardzo ważne miejsce.

One Reply to “Domy z bali: czy warto na nie postawić?”

  1. Jacek pisze:

    Drewno ma wiele zalet i dobrze zakonserwowane trwa wieki, także w mojej ocenie – warto na nie postawić.

Leave a Comment