Przytulny wystrój sypialni

11 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Sypialnia dwuosobowa i pokój dla dzieci to przestrzeń przeznaczona do odpoczynku i relaksu. Aby zapewnić optymalny sen, należy zdecydować się na delikatny i czysty ton dekoracji. Sypialnia z białymi ścianami może być zimna. Pastelowe kolory, takie jak blady róż czy jasny niebieski tworzą przytulną atmosferę. Aby uczynić przestrzeń bardziej dynamiczną i nadać jej perspektywę, możesz zdecydować się na kolor jaśniejszy lub ciemniejszy np. migdałowy zielony lub granatowy.

Pamiętaj, że tapeta jest znowu w modzie. W przypadku tapety konieczne będzie zharmonizowanie dekoracji poprzez nałożenie tapety na jedną ścianę i wybór wzoru z delikatnymi rysunkami.

Aby mieć przytulny pokój wybierz podłogę z surowego drewna, która jest zarówno naturalne jak i ciepłe, lub dywan tkany z naturalnych włókien. Zapomnij o płytkach do sypialni!

Jedyne co zostało to umeblowanie przestrzeni. Również tutaj powinniśmy polegać na jasnych, drewnianych meblach, aby stworzyć przytulną atmosferę. Od stolika nocnego do komody, jasny kolor oferuje wyrafinowany wygląd.

Zabawa światłem.

Aby stworzyć przyjazną atmosferę, oświetlenie jest niezwykle ważne. Jak w całym domu, wnętrze z naturalnym światłem jest zawsze przyjemniejsze. To samo odnosi się do sypialni. W tym przypadku należy zainstalować tylko zasłony nieprzezroczyste lub półprzeźroczyste na noc. W nocy należy zdecydować się na miękkie, mało intensywne światło. Idealnie byłoby pomnożyć źródła światła wokół głównej lampy sufitowej. Unikaj światła sufitowego, które emituje poświatę w dół. Stwarza to wrażenie zmiażdżenia. Mała kula lub lampka jest modna. Na stoliku nocnym połóż regulowaną, metalową lampę, idealną do czytania.