Podstawy przy wyborze lodówki

8 czerwca 2021 by Brak komentarzy

Lodówka jest jednym z nieodzownych elementów wyposażenia twojego domu. Jej wybór jest decyzją, którą należy traktować poważnie, ponieważ nie chodzi tylko o wybór najpiękniejszej lodówki lub tego, która pasuje do wystroju kuchni, istnieją inne aspekty techniczne i logistyczne, które należy mieć na uwadze przed zakupem. Jeśli nie wiesz, jak wybrać jedną z różnych opcji , dzielimy się kilkoma wskazówkami, które ci pomogą.

Podstawy przy wyborze lodówki

Zazwyczaj, wiele sprzętów AGD, które są dostępne są duże i lodówka nie jest wyjątkiem. Zanim wybierzesz lodówkę, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca w domu, aby ją pomieścić. Zmierz wysokość i szerokość przestrzeni, którą masz w domu i na tej podstawie wybierz lodówkę, która najlepiej pasuje do tych wymiarów.

Innym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jaki rozmiar lodówki jest odpowiedni dla twojego domu. Czynnik ten zależy w dużej mierze od liczby osób, które go zamieszkują: bardzo duża lodówka dla dwóch osób stanie się niepotrzebnym wydatkiem, ponieważ trudno będzie ją napełnić i prawdopodobnie będzie przechowywać żywność, która może trwać przez wiele dni i stać się rezerwuarem bakterii. Z drugiej strony, bardzo mała lodówka z trudem zaspokoi potrzeby dużej rodziny.

Zbuduj swój własny dom

Gdy masz już ją w domu, zalecamy umieszczenie nowej lodówki jak najbliżej źródeł wody, tj. zlewów. Nigdy nie należy umieszczać jej w pobliżu kuchenki mikrofalowej ani żadnego innego generatora ciepła, nawet jeśli jest między nimi ścianka działowa. Należy również pamiętać, że powinna być dostępna przestrzeń umożliwiająca łatwe otwieranie drzwi lodówki.

Czynniki techniczne, o których należy wiedzieć

Wielkość i pojemność. Wielu producentów zaleca, że pojemność 120 litrów jest idealna dla 4 osobowej rodziny.

Przedziały. Zastanów się, ile żywności zwykle przechowujesz i jak bardzo przydatne dla organizacji mogą być któreś z tych opcji.

Oszczędność energii. Lodówki mają etykietę, która ocenia ich zużycie energii od A do F. Jeśli mają dobrą ocenę, zużyjesz mniej energii elektrycznej, wesprzesz środowisko, a twoja inwestycja będzie trwać dłużej.

Układ chłodzenia. Nowoczesne lodówki mają zazwyczaj opcję no frost, więc nie gromadzą już warstwy lodu w zamrażarce, oszczędzając ci kłopotów z rozmrażaniem. Dodatkowo, chłodzą one poprzez cyrkulację powietrza, dzięki czemu w inteligentny sposób rozprowadzają temperaturę w lodówce.

Hałas. Jeśli przeszkadzają ci dziwne odgłosy, które zwykle wydają lodówki, poszukaj takiej, która nie przekracza 40 decybeli dźwięku, więc nie obudzi cię w nocy.

Gwarancja i zaplecze. Zawsze szukaj lodówki o uznanej marce, która gwarantuje jej jakość przez jak najwięcej lat.