Kiedy jest czas na wymianę poduszki?

9 marca 2021 by Brak komentarzy

Wiele osób myśląc o tym co jest niezbędne do dobrego wypoczynku skupia się głównie na materacach. Materace nie bez powodu przyciągają uwagę. Materac to największa i najważniejsza inwestycja finansowa, która sprawi, że będziesz spać wygodnie. Ale jeśli chodzi o jakość snu, poduszki są tak samo ważne jak materac.

Jeśli śpisz na zużytej poduszce, zgniatasz ją i rzucasz całą noc, aby znaleźć wygodną pozycję to czerwona flaga, że czas na zmianę. Nawet jeśli poduszka nie jest stara i zużyta, to może nie być najlepszym wyborem dla twojego odpoczynku.

Prawidłowa postawa ciała jest kluczem do zdrowego spania i budzenia się bez bólu i sztywności. Poduszka pomaga utrzymać zdrową pozycję do spania. Jeżeli szyja i ramiona nie są wystarczająco podparte lub są pod kątem, który powoduje skręcanie, rozciąganie. powoduje to, że kręgosłup i ciało nie są wyrównane, co prowadzi do napięcia i dyskomfort w szyi, ramionach i plecach, a także bezsenność. Podobnie jak w przypadku materaca, komfort i oparcie są ważne przy wyborze odpowiedniej poduszki.

Podstawy przy wyborze lodówki

Kiedy jest czas na wymianę poduszki?

Zasadniczo poduszki powinny być wymieniane po 18 miesiącach. Poduszki z pianki na ogół utrzymują się w dobrej kondycji dłużej, nawet do trzech lat. Naturalne poduszki mają tendencję do dłuższej żywotności niż poduszki syntetyczne. A wyższej jakości poduszki będą trwały dłużej niż poduszki ekonomiczne. Jeśli używasz poduszki, która ma pięć lub sześć lat, nie otrzymujesz wsparcia kręgosłupa, którego potrzebujesz i nie śpisz tak wygodnie, jak mógłbyś.

Może się wydawać że okres 18 miesięcy jest bardzo krótki, ale pomyśl o tym: poduszka jest używana od 7 do 8 godzin na dobę, to ponad 2500 godzin rocznie! Podobnie jak materac, poduszka jest inwestycją w wysokiej jakości sen, inwestycją, która jest warta zachodu.Jeśli nie jesteś pewien czy poduszka jest jeszcze czegoś warta czy nie, możesz wykonać kilka prostych testów:

Najpierw zdejmij poszewkę i dokładnie sprawdź poduszkę. Czy jest poplamiona potem? Czy jest zniszczona? Czy ma zły zapach? To wszystko są oznaki poduszki, którą trzeba wymienić. Poduszki zbierają martwe komórki skóry, pleśń, wilgoć, grzyby i roztocza. Z czasem nawet połowa wagi poduszki może być przypisana tym niechcianym organizmom, które mogą wywoływać alergie, zakłócać oddychanie podczas snu i emitować zapachy, które utrudniają dobry sen.